fbpx

TESOL SERTİFİKASI

Uluslararası tanınırlığı ve geçerliliği olan bu program, Türkiye'nin en güvenilir TESOL eğitim merkezi olan BRİTİSH İNSTİTUTE tarafından yapılır ve 10 modüle karşılık gelen ders içeriğinden oluşur.

Katılımcıların yerine getirmeleri gereken görevler, alanlarında uzman danışman eğitmenler tarafından sürekli olarak takip edilir ve program süresince düzenli olarak değerlendirilir.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar biri eğitimlerini diğeri de öğretmenlik uygulamalarını belgeleyen iki sertifika almaya hak kazanırlar. Yalnızca Türkiye’de değil, anadili İngilizce olmayan tüm ülkelerde öğretmenlik yapma fırsatı sunan TESOL sertifikası öğretmenlik kariyerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler için büyük önem taşır.

TESOL belgeli kişiler Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm kolejlerde, dil kurslarında, özel öğretim kurslarında ve anaokullarında ‘’USTA ÖĞRETİCİ’’ olarak görev almaktadır.

Ayrıca yüzlerce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı kreşler ve çocuk kulüpleri bulunmaktadır. Her biri, branş dersi adı altında İngilizce eğitimini saatlik yada tam zamanlı olarak gerçekleştirmektedir. Bu şartlar altında İngilizce bölümü mezunu olmayan, üniversiteyi bitirmiş birçok kişiye iş fırsatı sunulabilmektedir.

B2 seviyesine sahip herkes kurumumuzca yapılacak seviye tespit sınavına katılarak TESOL eğitimlerine başlayabilir.

Bu sertifika ile hem Türkiye' de hem de tüm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretebilirsiniz!

Program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.

Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz ?

Bu kursu bitiren öğrenciler İngilizce öğretmeni olma hakkına kavuşuyor. İngilizce kursumuzu B2 düzeyinde bitirdiğiniz taktirde TESOL (Uluslararası İngilizce Öğretmenliği) sertifika programımıza katılarak ülkemizdeki tüm kolejler, anaokulları ve dil kurslarında İngilizce Öğretmenliği yapabilme hakkına sahip oluyorsunuz. Ayrıca bu belge ile dünyada 100’ün üzerinde ülkede yasal olarak İngilizce Öğretmeni oluyorsunuz.

Aranan Şartlar;

 • En az 2 yıllık lisans mezunu olmak ,
 • Kursumuzda B2 düzeyinde İngilizce programını tamamlamak ,
 • TESOL programımıza internet üzerinde katılarak son 16 ders  saatinde kursumuzda uygulama derslerine (practice lessons) katılmak.

 

Bu şartları sağladığınız taktirde İngilizce Öğretmeni olmaya hak kazanırsınız.

Bu program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye’deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.

 

Ülkemizde inanılmaz bir İngilizce Öğretmeni ihtiyacı vardır. Bu programı tamamlayan öğrencilerimizin tamamı kolaylıkla iş bulmaktadır.

İngilizceyi sonradan öğrenen kişilere MEB’na bağlı özel kurumlarda İngilizce öğretmeni olmanın yolunu açan TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), dünyanın her yerinde kullanabileceğiniz bir yetki belgesi vererek iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olduğunuzu ispatlar.

TESOL sertifikası nasıl alınır?

Dünya çapında bir meslek sahibi olabilmenin kapısını aralayan TESOL sertifikası için bu kursu veren kurumlara başvurmalı, kursu başarı ile tamamlayarak iyi bir puan almalısınız. Puanlama A1, A2, B1, B2 ve C geçer puan olup bu kursu online veren kurumlar da bulunmaktadır. Özellikle yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler iyi bir eğitim kurumu seçmeli ve kaliteli bir dil eğitimi almalıdır.

TESOL başvuru şartları

TESOL sertifikası almak için üniversite mezunu olmaya gerek yok. Fakat yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapmayı düşünüyorsanız üniversite mezunu olanlar ilk tercihler arasında yer alacaktır. Yurt içinde özel kurumlarda yine üniversite mezunu olma şartı aranmaz fakat ilk etapta üniversite mezunları tercih edilir.

Online TESOL kursu

Çevrim içi TESOL kurslarına katılanlar ana dili İngilizce olan öğretmenlerden alacakları eğitimle bu belgeye sahip olabilir. Ders saatlerini kişi kendisi belirler. Müfredata uygun verilen derslerle kişiye gerekli İngilizce eğitimi verilir ve kurs sonunda sınav yapılmaz. Her bir aşama sürekli değerlendirildiğinden kurs sonunda kişinin başarısı puanlandırılır.

TESOL sertifikasının avantajları

Tüm dünyada kabul görmüş bir sertifika olarak eğitim mezunu olmasanız da İngilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayacak bir belgedir. Yurt içinde MEB’na bağlı özel okul, anaokulu, dil kursları, üniversite ve dershanelerde İngilizce öğretmenliği yapabilir, kariyerinize bu doğrultuda yön verebilirsiniz.

TESOL sertifikası almak için kurs süresi ne kadar

Birkaç ay veya 1-2 yıl gibi değişen kurs süreleri ile bu belgeye sahip olabilirsiniz. Eğitimi veren kurumdan kuruma TESOL kurs süreleri ve fiyatları değişmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geçerli bir belge olan TESOL sertifikası ile sizin de bir mesleğiniz olabilir.

İngilizce TESOL kursuna gitmeden önce İngilizce bilginizi geliştirmek ve aldığınız eğitimle kısa sürede TESOL sertifikası almak istiyorsanız BRİTİSH İNSTİTUTE ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz…

SIKÇA SORULAN SORULAR

TESOL SERTİFİKASI hakkında detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

  Name and Surname

  Email

  Mobile Phone Num

  Your Questions

  TESOL, TEFL,TESL,TEAL, ELT Aralarındaki fark nedir?

  Aslında temel olarak hepsi aynıdır. Hepsi İngilizce konuşmayan kişilere İngilizce öğretilmesi işi ile ilgili terimlerdir. Bu kısaltmalar arasındaki temel fark, öğretilme işinin yapıldığı ülkedir. TESOL (Teaching English to Speakers of Second or Other Languages) ve TEFL (Teaching English as a Foreign Language) İngilizce konuşmayan ülkelerde İngilizce öğretiminin standart terimleridir. TESL (Teaching English as a Second Language) ve TEAL (Teaching English as an Additional Language) İngilizce konuşulan ülkelerde, göçmenlere ve mülteci topluluklara İngilizce öğretme işinin standart terimleridir. TEFL ve TESL kısaltmaları daha çok Avrupa’da kullanılırken, TESOL ve TEAL Kuzey Amerika’da daha yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

  Neden diğerlerini değil de ONLINE TESOL Türkiye’yi tercih etmeliyim?

  Eğer yurtdışında İngilizce öğretmenliği yapmak istiyorsanız, seçmeniz gereken program budur. Gene bu program ile alacağınız sertifika, Türkiye’deki tüm özel okullarda ve özel dil kurslarında geçerlidir ve M.E.B’ dan atamanız yapılabilmektedir. INTESOL, kursun başarılı bir şekilde bitirilmesi sonucunda, dünyanın en büyük TEFL organizasyonu British Council ve saygın bir kuruluş olan College of Teachers tarafından tanınan akredite bir sertifika sunar. INTESOL Türkiye’nin eğitmenleri TEFL öğretimi konusunda deneyimlidirler. Öğretmen adaylarına gerçek öğrenciler üzerinde pratik saatleri sağlanır. Kursa katılan herkese kişisel bir dikkat ve özen gösterilir.

  TESOL Sertifikası olmadan iş bulabilir miyim?

  Bazı ülkelerde sertifikanız olmadan iş bulmanız mümkün olmasına rağmen, artık işverenler sertfika görme taleplerinin yanı sıra bu sertifikaların da saygın kuruluşlar tarafından akredite olmasını istemektedir. Genellikle sertifikasız çalışanlar, sertfikalı çalışanlara göre ortalamanın altında bir ücretle çalıştırılırlar.

  ONLINE TESOL uluslararası geçerliliği olan bir sertifika mı verecek?

  TESOL, BEDAF tarafından akredite bir kuruluştur. Bu yüzden her katılımcı kursunu başarı ile tamamladığı takdirde, “BEDAF Certificate in TESOL” belgesi alır.

  Kursa katılabilmek için üniversite mezunu mu olmak gerekiyor?

  Böyle bir gereklilik olmamasında karşın, eğer yurtdışında çalışacaksanız üniversite mezunu (Lisans) olmanız tercih sebebidir. Bununla birlikte, ülkenizdeki üçüncü seviye eğitim düzeyini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu kurs sizi doğru şekilde İngilizce öğretmek üzere hazırlayacaktır, ancak rekabetçi piyasaya bakarak söyleyebiliriz ki, lisans diplomasına sahip olmanız size öncelik kazandıracaktır.

  Çalışmayı planladığım ülkenin dilini bilmem gerekli mi?

  Hayır. TESOL programı öğretmenleri evrensel olarak kabul edilmiş olan “Communicative Approach” ile eğitilirler. Bu yaklaşım ile bütün dil düzeyleri için sınıflarda öğretim yapılırken İngilizce konuşulacaktır.

  Bu kursa katılabilmem için ana dilimin İngilizce mi olması gerekiyor?

  Hayır. İkinci dili İngilizce ya da yabancı dili İngilizce olan tüm katılımcılar, kursa katılabilmek için tüm dil becerilerinde yeterlilik göstermelidirler. Bazı okullar öğretmenlerin ana dilinin İngilizce olmasını istemektedir, ancak bu hepsi için geçerli değildir.

  Daha önceden bir öğretmenlik deneyimine sahip olmam gerekiyor mu?

  Hayır. TESOL, her bir kursiyerine gerçek öğrencilere ders vermek için birçok kez şans verecektir. Böylelikle eğitim boyunca gerçek öğrencilere İngilizce öğreterek deneyim kazanmış olacaksınız.

  Gramer bilgisine sahip olmam gerekiyor mu?

  Kurs, gramer konusundaki eksiklerinizi tamamlayacak bir müfredata sahiptir. Kurs öncesi ödevlerinizden birisi de size sağlanan gramer kitaplarını okumak olacaktır. Kurs sırasında gramerle ilgili birçok öğretim oturumları sunulacaktır.

  Çalıştığım ülkede vize almama ya da çalışma iznine ihtiyacım olacak mı?

  TESOL, çalışmayı planladığınız ülkenin konsolosluğu ya da elçiliğinden bu bilgileri kontrol etmeniz konusunda size rehberlik eder. www.embassyworld.com web sitesi referans bilgiler için tavsiye edilir.

  Kurs sırasında ne kadar çalışmamız gerekecek?

  Alacağınız kursun yoğunluğunu siz belirleyeceksiniz. Online bir eğitim alacağınız için istediğiniz günlerde ve saatlerde bir gruba ve bir öğretmene bağlı kalmadan istediğiniz hızda eğitiminizi bitirebileceksiniz.

  Bu kurstaki eğitmenler kimler olacaktır?

  Göreceğiniz kurs yabancı danışman öğretmenlerle desteklenecektir. Bu ekip, öğretim oturumları, gözlemleme ve sizin öğretme pratiklerinizden sorumludur. Eğitmenlerin tamamı öğretmen yetiştirme konusunda donanımlı ve deneyimli olmalarının yanı sıra hepsi diploma sahibidir.

  Kurs süresinde ve sonunda nasıl değerlendirileceğim?

  Kursun teorik kısımları, modüllerden oluşmaktadır ve her bir modülle ilgili geri bildirim yorumları ve notlandırma yapılacaktır. Verilen modüller için yazılı bir sınav yoktur, değerlendirme modüller üzerinde “sürekli değerlendirme” metodu ile yapılacaktır. Aynı sistem öğretmen pratikleri için de geçerlidir. Kurs sonunda, başarılı adaylar sertifikaları üzerinde aşağıda belirtildiği şekilde derecelendirilecektir :

  • A1 – Distinction ( Üstünlük, Şeref )
  • A2 – Excellent ( Mükemmel )
  • B1 – Very good ( Çok İyi )
  • B2 – Good ( İyi )
  • C – Pass ( Geçer)

  Dikkat ! Birçok ülkede, akredite olmayan bir çok organizasyon ve okul TESOL/TEFL kursları sunmaktadır. Lütfen dikkat ediniz.

  Kendinize yatırım yaparken lütfen dikkatli olunuz ve akreditasyonu (güvenilir ve yetkili) olmayan bir kursa kayıt yaptırmayınız.

  British Institute International

  İngilizce İngilizce Eğitiminde ‘İletişimsel Metod’ ve ‘Kişiye Özel’ eğitim sistemi ile dünyanın en büyük İngilizce dil modülü haline gelen British Institute, pek çok ülkede her yıl yüzbinleri aşan öğrencisine İngilizce’yi kolayca öğrenme ve konuşabilme imkanı sunmaktadır. British Institute; Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi eğitim kurumları ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarının katkısı ile alanında uzman eğitimciler, bilgisayar programcıları ve sanatçılardan oluşan yaklaş.. Devamını Oku.

  Kursiyer Yorumları

  WWI | Kurumumuzdan Fotoğraflar

  Kurumsal Referanslarımız