Search
Close this search box.

 

 

IELTS Preparation

IELTS Hazırlığı

IELTS sınavı, dünya genelinde geçerli olan bir İngilizce yeterlilik testidir. Sınav, okuma, yazma, dinleme ve konuşmanıza dayalı sorularla test edilir. Kalifiye olmak için, tüm beceri alanlarında az belirli bir puan aralığı gerekir. Sınavın farklı değişimleri, üniversiteler ve göçmenlik başvuruları için farklı değişiklikler karşılanabilir. IELTS sınavını geçmek için hazırlanmak, gereken bilgiler ve bilgileri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 

IELTS Hakkında Genel Bilgi
IELTS, dört beceri eki (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) ölçen bir sınavdır. Dinleme ve Konuşma modülleri aynı gün yazılıyor, ancak Okuma ve Yazma modülleri daha sonra aynı gün yazılıyor. Sınav toplamı 2 saat 45 dakika sürer ve hem kağıt hem de bilgisayarda uygulanabilir. Akademik modül, üniversitelerde okutulacak şekilde verilmek üzere tasarlanmıştır. Genel Eğitim ise modülün yurt dışında yaşamak, çalışmak veya eğitim almaya hak kazanan kişiler için gereklidir.

Sınav İçeriği ve Soru Kalıpları
IELTS sınavının tamamı seçmeli sorulardan oluşur. Dinleme modülünde, 40 soru vardır ve her bir soru, metinlerde, diyaloglarda veya monologlarda düzenlenerek konuşarak dinlenerek cevaplanmaktadır. Okuma modülünde 40 soru vardır ve bu modülün saklanabilmesi için metinler kullanılır. Yazma modülünde, kaynaklar iki farklı şekilde cevap vermeleri istenmektedir. İlk olarak, belirli bir konuda bir makale yazmaktır. İkincisi ise, belirli bir resim veya grafikle ilgili bir rapor yazmaktır. Konuşma modülünde 3 farklı bölüm vardır: kendinizi tanıtma, verilen bir konuda konuşma yapma ve dinleyicinin sunduğu bir konuyla ilgili cevap verme.

Puanlama Sistemi
IELTS sınavında, onun bir beceri alanı (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) için bir puan gösteriliyordu. Her beceri alanında 9’a kadar puan alınabiliyor. Toplam puana 9 üzerinden puan verilir ve bu puana “Bant Skoru” denir. Üniversite için IELTS puanı gerektirecekseniz, bant skorunuz genellikle 6,5 veya 7 olmalıdır. Ancak göçmenlik başvurularında değişiklik gösterme olasılığı. IELTS Sınavı genel puanlandırma bilgisayarındaki her bir bant için belirli bir yüzde aralığına karşılık gelir.

Başarı Oranları
IELTS sınavında başarılı olmak için farklı beceri alanlarında yüksek puanlara çözümler vardır. Onun bir beceri alanı için en az 5.5 veya 6 puanda kalmanız gerekiyor. Ancak tüm beceri alanlarında 7 veya daha yüksek bir puan almak, yüksek öğrenim veya göçmenlik başvurularınızda daha iyi olmanıza yardımcı olacaktır. IELTS sınavındaki zaman sınırı da, sınava hazırlanırken üzerinde durmanız gereken bir başka önemli faktördür.
IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok çeşitlilikte üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir. Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket bileşenleri gün geçtikçe artmaktadır.Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet yönetimleri de IELTS sınavını tanımaktadırlar. YÖK’de IELTS’nin ÜDS ve KPDS’ye denkliğini kabul etmektedir.

IELTS Sınavı Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. Genel Eğitim modülü normalde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Akademik modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilir. IELTS sınavında hangi modülün kopyası, mutlaka sizden bu sınavın sınavına girmek isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

 

SINAV FORMATI
IELTS Sınavı Dinleme (Dinleme), Okuma (Okuma), Yazma (Yazma) ve Konuşma (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.

TEST SONUÇLARI
Sınav bilgileri alındıktan sonra 13. gün Test Sonuç Raporunuz kurye ile adresinize gönderilir. Test Sonuç Raporunda, Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin ayrı ayrı 9 üzerinden değerlendirmeleri ve bunların izlenmediği sonuç notlarınız yer almaktadır.

HANGİ KURUMLAR IELTS SİNAVİNİ KABUL EDİYOR?
IELTS Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika Birleşik resimleri ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede, üniversite başvurularında kabul edilmektedir.
Amerika Birleşik resimlerinde, 1400’den fazla üniversite ve kurum IELTS sınavını kabul etmektedir. IELTS, dünya genelinde 120 ülkede 300 test uygulama merkezinde, yılda 48 test ile hizmet vermektedir. Teste bir kere girenler bir sonraki sınavda tekrar şanslarını deneyebilirler. Amerika dışında, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda ve göçmenlik ofisleri dahil olmak üzere İngilizce konuşulan eğitim kurumu ve profesyonel kurum IELTS’i kabul etmektedir. IELTS, dil değerlendirmede en yüksek uluslararası depoya sahiptir. Test, IELTS’e en güvenilir test sonucu itibarını kazandıran, yüze yüze konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme süresinden oluşur.

IELTS, yani Uluslararası İngilizce Dil Testi, dünya çapında yüksek verim ve göçmenlik başvurularında kabul edilen bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. İngilizce dilinizi kullanabilmeniz için tasarlanmış ve iki farklı modül (Akademik ve Genel Eğitim) bulunmaktadır. Bu modüller arasında farklar olduğu için, seçim yapılmadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Bu blog yazısında, IELTS sınavının içeriği, soru kalıpları, sınavda puanların nasıl verildiği ve sınava girenlerin başarı oranları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

 
 

 

Bugüne Özel %30 İndirimden hemen yararlan.

Özel İndirimden yararlanmak için ürün sayfasında indirim kuponu alanında KUPON KODU: biekstra30 kullanarak hemen %30 indirimli olarak eğitim paketini satın alabilirsiniz.

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)

with international validity, certificate that allows you to teach English in Turkey and anywhere in the world. In our country, the Ministry of National Education is recognized by the Ministry of National Education of the people holding this certificate; Primary schools, secondary schools, language schools, colleges, private schools are appointed. In addition, TESOL certificate holders, private educational institutions; can also work in private schools, classrooms, foreign language courses, private kindergartens and study centers. It is also an advantage for those who want to work as an English teacher at private universities.

British Institute International

British Institute Dil Eğitiminde ‘İletişimsel Metod’ ve ‘Kişiye Özel’ eğitim sistemi ile dünyanın en büyük dil modülü haline gelen World Wide Module, pek çok ülkede her yıl yüzbinleri aşan öğrencisine İngilizce’yi kolayca öğrenme ve konuşabilme imkanı sunmaktadır. World Wide Module; Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi eğitim kurumları ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarının katkısı ile alanında uzman eğitimciler, bilgisayar programcıları ve sanatçılardan oluşan yaklaş.. Devamını Oku.

Kursiyer Yorumları

YAYINLARIMIZ

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ LANSMAN ÖZEL FIRSATLARINI KAÇIRMAYINIZ

Ana dili İngilizce olmayan tüm ülkelerde olduğu gibi, Genel İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, konuşma pratiği yapmadan İngilizce dilini etkin kullanamazsınız. Bu durum iş, okul ve gündelik hayatınıza etkiler hatta İngilizce konusunda çekingen olmanıza da sebep olur.
İngilizce Konuşma Kulüpleri ile hem hocanız hem de sınıf arkadaşlarınızla pratik yaparak konuşabilme yeteneğinizi arttırabilirsiniz.

British İnstitute | Kurumumuzdan Fotoğraflar

Kurumsal Referanslarımız

Kurumsal eğitim talepleriniz için; formu doldurun, biz sizi arayalım!

BAŞARILARIMIZ

Bize Ulaşın:

 

Mecidiyeköy Mahallesi, Latilokum sokak. No:2 Kat:7 34387 – Şişli – İSTANBUL  


Telefon:
+90 2122510909

Whatsapp: +9055392 6127

E-posta:
[email protected]

On iki yıllık profesyonel deneyim, akademik birikim, bilimle teknolojinin ulaştığı seviye ve de uluslar arası kalite standartlarıyla
Türkiye’deki kurumsal ve bireysel öğrencilerine,
en doğru ve nitelikli eğitimi
vermeye devam etmektedir.
Devamını Gör