Search
Close this search box.

GENEL İNGİLİZCE

British Institute,

Uluslararası saygınlığa ve geçerliliğe sahip  Discovery ,  Oxford ve Cambridge üniversitelerinin dil eğitim sisteminin esası olmuştur. Bu sisteme göre İngilizce ; Başlangıç, Başlangıç, Orta Öncesi, Orta ve Üst-orta olmak üzere 5 temel seviye ve sonrasında TOEFL, “Business Class” “Sektörel İş İngilizcesi” gibi özel programlardan oluşan yapıda eğitim verilmektedir.
Gramer ağırlıklı başlangıç seviyelerinde en iyi Türk karakterleri, konuşma ağırlıklı gelişmiş özellikleri ise ana dili İngilizce olan yabancı oyuncuların görevlerini yapmaktadır. Eğitimde, dinleme – anlama – konuşma – okuma – yazma – dilbilgisi ve görsel görsel faaliyetler bir bütünlük kapsamında verilmektedir.
Genel İngilizce eğitimlerinde seviye 90’ı tamamlanmaktadır. Her 4 üniteden sonra yapılan quizlerle sınıflanır ve eksikleri belirlenip, eksikler ek veya kademeli derslerle tamamlanır. Bu sayede seviyenin sonuna kadar eksiksiz gelinmiş olur. Buna bir üst seviyeye geçemeyen oranlarının devamsızlığına rağmen %10’dan fazla değil, aynı seviye ücretsiz verilir.


Seviyeler (Kurlar) 

Verimli bir İngilizce eğitimi, uygun sınıflarda seviyelendirmek mümkündür. British Institute’un   ayrıntılı bir seviye sınavının ardından kendilerine en uygun sınıflara yerleştirilirler. Amerika ve İngiltere`nin ciddi dil okullarında olduğu gibi, okulumuzda da toplam 5 aşamadan oluşan Eğitim Sistemi uygulanmaktadır. Beş seviyeyi gösterenler, TOEFL derslerine devam edebilirler.
Onun seviyesi 90’dan oluşur. Seviye boyunca her bölümün sonunda sınav yapılır.


British Institute , başarısız olmaları durumunda, devamsızlık %10`u vermeden ve verdiklerini eksiksiz olarak uygulamış olan “ücretsiz eğitim hakkı” verir.


Öğretmen kadrosunun tamamı diplomalı ve yabancı ve Türk oyunculardan oluşur. Öğretmenlerin özgeçmişleri ayrıntılarıyla incelenir ve araştırılır. Ayrıca her bölümdeki eğitim bölümlerinden ve yaygınten sorumlu eğitim müdürleri bulunur. Sadece bir dil okulunun başarılı olması için yeterli değildir. Aynı zamanda Türk personelinin de seçilmiş olması gerekir. Öğrencilerin tüm istek ve sorunları ile bire bir ilgilenilir. Çünkü bizim için en değerli referans mezunları olandır.


A1 Seviyesi (Başlangıç)

Hazırlık eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler Öğretmen eşliğinde gramer, dinleme, kelime bilgisi ve okuma çalışmaları yaparlar.
Kur sonunda: Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi :
IELTS 2-3  ;
TOEFL IBT 0-8 


A2 Seviyesi  ( Temel )

Temel düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli bir seviyede konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur sonunda: Öğrenciler günlük konuşmalarda yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 
– IELTS 3-4
– TOEFL IBT 9-18
– TOEIC 200-250


B1 Seviyesi  ( Orta Öncesi )

Ön-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi :
– IELTS : 4-5
– TOEFL IBT 19-40
– TOEIC 375-500
– FCE, C Derecesi


B2 Seviyesi  (Üst Orta)
Orta düzeyin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli seviyede akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 

– IELTS: 5-6.5
– TOEFL IBT 41-64
TOEIC 560-625


C1 Seviyesi  (İleri)
Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 

– IELTS : 6.5-7
– TOEFL IBT 65-100
– TOEIC 690 +
– CAE

Başarı Garantisi

British Institute;  öğrencilerine kur bitirme sınavlarında başarısız olmaları durumunda ihtiyaçları kadar olan ders saatini hiçbir ek ücret almadan tekrar etme şansı verir. (Bu durumun geçerli olabilmesi için öğrencinin devamsızlığının %10’u aşmaması ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış olması gerekmektedir.)


Seviye Tespit Sınavı

İlk defa başvuran veya kayıtlı olup uzun süre ara veren öğrencilerin verimli bir eğitim almalarını ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmelerini sağlamak amacıyla Seviye Tespit Sınavı uygulanır. Gramer (dilbilgisi), reading (okuma) ağırlıklı kolaydan zora doğru sıralanmış, 68 çoktan seçmeli sorudan oluşur.  Son değerlendirmeyi yapmak amacıyla maksimum 10 dakika süren Speaking Test (konuşma) sınavları uygulanır.
Seviye süreleri, programların yoğunluğuna bağlı olarak 1,5 ile 6 ay arasında değişir. Bu sistemde bir seviye 106 saat sürer. Hafta içi sabah, hafta içi öğlen (Ekonomik Program), hafta içi akşam, hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 14 farklı program uygulaması mevcuttur. Ders kitapları dil okulumuz tarafından öğrencilere sınıf açılımında ücretsiz olarak verilir. Öğrencilerimiz bir üst kura geçebilmek ve eğitimlerindeki başarılarını değerlendirmek amacıyla her bölüm sonunda toplam 3 sınava girerler. Hedeflenen başarı ortalaması % 70`tir. Bunun için öğrencinin derse katılımı, devam durumu ve konu testlerinden aldığı notlar etkili olur.


Seviye

Ders Saati

Seviye

CEFR

Sınavlar

A1

90

Beginner

A1

 

A2

90

Elementary

A2

ARELS

B1

90

Pre-Intermediate

B1

KET

B2

90

Intermediate

B2

PET,ÜDS

C1

90

Upper-Intermediate

C1

TUS, KPDS, FCE

 

 

Academik

 

TOEFL, CAE, CPE, IELTS

İngilizce “Konuşmayı” Öğrenin!


British Institute,
dil öğretiminde yaygın olarak uygulanan, öğretmen merkezli ezbere dayalı klasik sınıf sisteminde, dersi hazırlayan, takdim eden, kuralları anlatan ve öğrencilerin dil bilgisi, kelime, telaffuz ve benzeri hatalarını düzelten, derste zamanın çoğunu alan kişinin öğretmen olduğunu, öğrencinin yeterince pratik imkânı bulamadığını, dil hakkında verilen bilgileri ezberleme durumunda kaldığını önvarsaymaktadır.

Buna karşılık British Institute ‘un ise bütünüyle öğrenci merkezli olduğunu; öğrencinin multimedya ortamında yanlış yapma endişesine kapılmadan ve kendi temposunda görerek, işiterek, okuyarak, çeşitli alıştırmalarla sürekli pratik yaparak dili bir alışkanlık-beceri haline getirdiğini belirtmektedir. British Institute’de öğrenci, öğretmen yönlendirmesi ve desteğinde öğrendiklerini pekiştirir, konuşulanları rahatlıkla anlar, tereddütsüz konuşur.

Dünya dil otoriteleri, klasik sistemde olduğu gibi dil bilgisi kurallarını değil “dili konuşmayı” öğrenebilmek için kişilerin, kendilerini hazır hissettiği ve istediği zamanlarda ders yapmaları, öğretmenlerin değil kendilerinin aktif olduğu bir sistemde eğitim görmeleri gerektiğini kabul ederler.

Dilbilimciler dil bilmenin bir  beceri  olduğunu, öğretmenin dil hakkında bilgi verebileceğini ama dili öğretmede tek başına yeterli olabileceğini belirtmiştir. Kişinin  ‘dil  becerisi’  edinebilmesi için diğer becerilerde olduğu kadar yeterince  pratik  yapmayı vurgulamışlardır. Kısacası öğretmen ve mutlaka pratik bir ortam gerekmektedir. Müzik için enstrüman, basketbol için saha, izleyebilmek için havuz, pilotluk için ortamın ortamı gibi. Dil için multimedya aynı anlamı taşır.

İngiliz Enstitüsü   eğitim modülü; aynı zamanda aktiftir çünkü her zaman farklı sorular ve durumlarla ve karakterlerle karşılaşılmaktadır. Zaman zaman şarkılar ve oyunların oynana bilir ve bunun tamamı yabancı dil eğitim kapsamı içindedir.

Bugüne Özel %30 İndirimden hemen yararlan.

Özel İndirimden yararlanmak için ürün sayfasında indirim kuponu alanında KUPON KODU: biekstra30 kullanarak hemen %25 indirimli olarak eğitim paketini satın alabilirsiniz.

British Institute International

British Institute Dil Eğitiminde ‘İletişimsel Metod’ ve ‘Kişiye Özel’ eğitim sistemi ile dünyanın en büyük dil modülü haline gelen World Wide Module, pek çok ülkede her yıl yüzbinleri aşan öğrencisine İngilizce’yi kolayca öğrenme ve konuşabilme imkanı sunmaktadır. World Wide Module; Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi eğitim kurumları ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarının katkısı ile alanında uzman eğitimciler, bilgisayar programcıları ve sanatçılardan oluşan yaklaş.. Devamını Oku.

Kursiyer Yorumları

BAŞARILARIMIZ

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)

with international validity, certificate that allows you to teach English in Turkey and anywhere in the world. In our country, the Ministry of National Education is recognized by the Ministry of National Education of the people holding this certificate; Primary schools, secondary schools, language schools, colleges, private schools are appointed. In addition, TESOL certificate holders, private educational institutions; can also work in private schools, classrooms, foreign language courses, private kindergartens and study centers. It is also an advantage for those who want to work as an English teacher at private universities.

YAYINLARIMIZ

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ LANSMAN ÖZEL FIRSATLARINI KAÇIRMAYINIZ

Ana dili İngilizce olmayan tüm ülkelerde olduğu gibi, Genel İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, konuşma pratiği yapmadan İngilizce dilini etkin kullanamazsınız. Bu durum iş, okul ve gündelik hayatınıza etkiler hatta İngilizce konusunda çekingen olmanıza da sebep olur.
İngilizce Konuşma Kulüpleri ile hem hocanız hem de sınıf arkadaşlarınızla pratik yaparak konuşabilme yeteneğinizi arttırabilirsiniz.

British İnstitute | Kurumumuzdan Fotoğraflar

Kurumsal Referanslarımız

Kurumsal eğitim talepleriniz için; formu doldurun, biz sizi arayalım!

Bize Ulaşın:

 

Mecidiyeköy Mahallesi, Latilokum sokak. No:2 Kat:7 34387 – Şişli – İSTANBUL  


Telefon:
+90 2122510909

Whatsapp: +9055392 6127

E-posta:
[email protected]

On iki yıllık profesyonel deneyim, akademik birikim, bilimle teknolojinin ulaştığı seviye ve de uluslar arası kalite standartlarıyla
Türkiye’deki kurumsal ve bireysel öğrencilerine,
en doğru ve nitelikli eğitimi
vermeye devam etmektedir.
Devamını Gör