fbpx

ONLİNE İNGİLİZCE KONUŞMA SINIFLARI

British Institute ile Online İngilizce Konuşma Sınıfları’nda sosyal bir ortamda, ana dilini konuşan yabancı Öğretmen arkadaşlarımız eşliğinde konuşarak, İngilizce yabancı dili yurt dışında yaşıyormuş gibi öğrenip, geliştirebileceğiniz bir ortam sağlar.

İngiltere’de Akademisyenler tarafından 1992 yılında geliştirilmiş ve hızla tüm dünyada yaygınlaşmıştır.

İngilizce telaffuz sorunu olanlar ve kendini geliştirmek isteyenler için hazırlanmıştır.

Sistem Communicative Approach (Dil Öğretiminde İletişimsel Yaklaşım) ve Language Acquisition (Dil Edinimi) üzerine kuruludur.

Ana dili İngilizce olmayan tüm ülkelerde olduğu gibi, Genel İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, konuşma pratiği yapmadan İngilizce dilini etkin kullanamazsınız. Bu durum iş, okul ve gündelik hayatınıza etkiler hatta İngilizce konusunda çekingen olmanıza da sebep olur.

BRİTİSH ONLİNE İngilizce Konuşma Sınıfları ile hem hocanız hem de sınıf arkadaşlarınızla pratik yaparak konuşabilme yeteneğinizi arttırabilirsiniz.

İngilizce Öğretmenlerinden oluşan deneyimli öğretmen kadrosuyla, İngilizce Konuşma becerilerinizi geliştirmek, hayatın her alanında rahat ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmenizi hedefleyecek bir şekilde verilmektedir.

         British Institute, Online İngilizce Konuşma Sınıfları’nda sosyal bir ortamda, ana dilini konuşan yabancı Öğretmen arkadaşlarımız eşliğinde konuşarak, İngilizcenizi yurt dışında yaşıyormuş gibi öğrenip, geliştirebileceğiniz bir ortam sağlar. İngiltere’de Akademisyenler tarafından 1992 yılında geliştirilmiş ve hızla tüm dünyada yaygınlaşmıştır. British British Institute, Türkiye’de Online İngilizce Konuşma Sınıfları modelinin ilk ve tek temsilcisidir. Model, “dil eğitiminde iletişimsel yaklaşım ve dil edinimi” üzerine kuruludur.

İngilizce Öğretmenlerinden oluşan deneyimli öğretmen kadrosuyla, İngilizce Konuşma becerilerinizi geliştirmek, hayatın her alanında rahat ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmenizi hedefleyecek bir şekilde verilmektedir.

Katılımcılar, kendilerini sözlü ve yazılı ifade edebilmek, konuşmalara katılabilmek üzere, her seviyede, günlük hayatın içinde geçen birbirinden farklı konuları işlerler bu sayede günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilecekleri kelime ve cümle yapılarına çok hızlı bir şekilde adapte olurlar.

Pek çok insan İngilizce ile ilgili ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’ ifadesini çokça kullanır. Bu durum insanların eğitim hayatından, iş hayatına hatta sosyal hayatına kadar etki eder ve neredeyse bir özgüven sorununa dönüşür.

Dil bilgisi çalışmaktan İngilizce konuşmaya fırsatınız kalmadı ya da sürekli dil bilgisi öğretildiğini bildiğiniz için herhangi bir adım atmayı tercih etmediniz.

Online İngilizce Konuşma Sınıfları müfredatları;
 • A1 – A2 (başlangıç seviyesi) veya “anlıyorum, konuşamıyorum” seviyesi,
 • B1- B2 (orta seviye) veya “konuşabiliyorum” seviyesi,
 • C1 – C2 (ileri seviye) veya “akıcı konuşabiliyorum” seviyesidir.

British Institute Online İngilizce Konuşma Sınıfları’nda İngilizce eğitimleri almak için aşağıdaki gibi birçok sebebiniz olacaktır;

 • Online İngilizce Konuşma Sınıfları, eğitimleri Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı’na (CEFR) göre hazırlanmıştır.
 • Online İngilizce Konuşma Sınıfları, sınırlı sayıda öğrencilerden oluşur.
 • Uzman öğretmenler eşliğinde derslerde sürekli İngilizce konuşur, böylece öğrendiklerinizi hemen uygulamaya başlarsınız.
 • Eğitimleriniz sonunda Konuşma Kulübü sertifikanızı alabilirsiniz.
 • Online İngilizce Konuşma Sınıfları, öğrencileri hangi kurda olursa olsun İngilizce konuşma özgüvenine sahip olurlar.
 • Online İngilizce Konuşma Sınıfları, eğitimlerinde gündelik ve profesyonel hayatta kullanılan kalıp ve deyimleri ezberlemek zorunda kalmazsınız.
 • Online İngilizce Konuşma Sınıflarında, seviyenize en uygun sınıflarda seviyenize en uygun müfredatla eğitim alırsınız.
 • Sıkıcı bir ders ortamı yerine sürekli İngilizce konuşulan bir sınıfta İngilizce öğrenmek, hata yapma korkunuzu yenebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Konuşma sınıfları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

  Adınız Soyadınız

  Epostanız

  Telefon Numaranız

  Doğduğunuz Yıl

  Sorularınız

  İngilizceyi hiç bilmiyorum, yine de Online İngilizce Konuşma sınıflarına katılabilir miyim?

  Online İngilizce Konuşma Sınıfları hiç İngilizce bilmeyenler için de sıfırdan başlayabilecekleri şekilde oluşturulmuştur. Sorun yok, Konuşma Sınıfları’na gelebilirsiniz.

  Daha önce kursa gittim ama konuşma pratiğim hiç yok, yine de Online İngilizce Konuşma Sınıfları'na gelebilir miyim?

  Elbette, hemen seviye belirleme sınavımıza katılın ve nereden başlamanız gerektiğini görelim. Seviyenize en uygun grubu belirleyelim.

  Derslerin sonunda herhangi bir belge veriyor musunuz?

  Her kur sonunda katılımcılarımız %70 katılım koşulu ile İngilizce Konuşma Kulübü sertifikasını almaya hak kazanır.

  Dersler nasıl işlenecek?

  Dersler, 8 kişilik sınıflarda uzman eğitmen eşliğinde, katılımcıların birebir derse katılımı ile gerçekleşecektir. Konuşma Kulübü’nde eğitmen ve katılımcılar ilk dersten itibaren İngilizce konuşurlar.

  İngilizce Konuşma Sınıflarında eğitimleri kaç seviyeden oluşuyor?

  British Institute, Konuşma Sınıfları; Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (CEFR) Kriterlerine göre belirlenmiş olan;

  A1 – A2

  B1 – B2

  C1 – C2

  seviyelerinden oluşmaktadır.

  British Institute, yabancı dil becerileri CEFR kriterleri doğrultusunda 3 ana seviyeye ayrılmıştır: A (Başlangıç),B (Orta) ve C (İleri). Her seviyede kendi içinde ikiye ayrılmaktadır: A1-A2, B1-B2, C1-C2

  A seviyeleri, kişilerin temel ihtiyaçlarını ve en basit iletişimi gerçekleştirmeleri içi kullanabildikleri dil seviyesidir. B seviyelerinde kişi akıcı konuşmaya başlar ve dili kullanmakta zorluk çekmez. C seviyeleri ise kişinin yabancı dili ana dil seviyesine yakın bir düzeyde kullandığı aşamadır.

  Nasıl kayıt olacağım?

  İngilizce Konuşma Kulübü’ne katılmak çok kolay, Seviye belirleme sınavını tamamladıktan sonra, eğitim danışmanlarımızdan alacağınız bilgi doğrultusunda kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Hangi aksanda konuşulmasını sağlıyoruz?

  Konuşma Kulübünün en önemli amaçlarından biri, kişileri dünyanın her yerinde ve tüm insanlarla rahata İngilizce iletişim kuracak düzeye getirmektir. Bu yüzden eğitimlerimiz dünyada en yaygın olarak kullanılan ve evrensel hale gelmiş olan İngiliz İngilizcesi aksanı ile verilmektedir.

  Eğitmenleriniz yabancı mı?

  Başlangıç  seviye eğitimlerimizde Türk eğitmenler eşliğinde eğitim verilmektedir. Türk eğitmenler, yabancı dil ile yeni tanışan kişilerle daha iyi empati kurmaktadırlar çünkü kendileri de öğrencileri gibi İngilizceyi yabancı dil olarak öğrenmişlerdir. Orta ve ileri seviyedeki eğitimlerimizde ise Türk ve yabancı eğitmenler birlikte çalışmaktadırlar. Türk ve yabancı tüm eğitmenlerimiz İngilizce öğretmenliği ile ilgili alanlardan mezun, tecrübeli, iletişim becerileri güçlü, dinamik ve güncel konulara-gelişmelere hakimdirler.

  Uluslararası sınavlara yönelik miyiz?

  İngilizce Konuşma Kulübü, müfredatı CEFR kriterlerine uygun olarak hazırlandığı için, uluslar arası sınavlarla paralellik göstermektedir. İleri seviye eğitimlerimizi bitiren katılımcılar, TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlanabilirler. Bu sınavların özellikle konuşma ve yazma bölümlerinde başarı düzeyi yüksektir

  Hayatımda İngilizce’yi kullanabilmek için asgari hangi seviyede olmalıyım?

  CEFR kriterleri doğrultusunda bir bireyin dili zorlanmadan ve akıcı bir biçimde kullanabileceği seviye, B seviyeleridir. Hayatın her alanında ve her konuda zorlanmadan İngilizce konuşmak isteyenlerin, B seviyesi (B1-B2) eğitimlerimize katılmaları gerekmektedir.

  Neden 1 Seviye 2 kurdan oluşuyor?

  CEFR kriterlerince belirlenmiş altı kur, (A1, A2, B1, B2, C1, C2), üç ana seviyeye ayrılmıştır ve her seviyedeki iki kur, edinilen beceriler açısından birbirine bağlıdır. Örneğin B1 ve B2 kurlarında edinilen beceriler birbirlerine yakın olmakla birlikte, kişi B2 kuru sonunda bu becerileri kullanmaya hazır hale gelmektedir.

  Kursiyerlerin yeterliliğini nasıl ölçeceksiniz?

  Eğitim süresince, biri eğitim ortasında, diğeri de eğitim sonunda olmak üzere iki sınav yapılmaktadır. Bu sınavlarda kelime bilgisi ve konuşma becerileri ölçülmektedir. Ayrıca her katılımcı eğitime başlamadan önce bir seviye tespit sınavından geçmekte ve kendisine en uygun eğitime yönlendirilmektedir.

  Sizde eğitim tekrarı var mı?

  İngilizce Konuşma Kulübü eğitimleri, kişilerin düzenli katılımı doğrultusunda üst düzey gelişim sağlayan ve konuşma becerilerini gözle görülür biçimde ilerleten bir eğitimdir. Bu yüzden eğitim tekrarı bulunmamakla birlikte, isteyen katılımcılar aynı seviyedeki eğitimlere tekrar kayıt yaptırabilirler.

  Derslerde gramer de öğretiliyor mu?

  İngilizce Konuşma Kulübü eğitimleri, özellikle ilk seviyelerdeki katılımcılara İngilizce’nin gramerini de öğretirken, bunu konuşma ve karşılıklı iletişim yoluyla öğretmekte ve geliştirmektedir. Katılımcılar yeni bir gramer yapısı öğrenirken, bunu tıpkı ana dil edinimindeki gibi tekrar ve gözlemleme yoluyla öğrenirler. Bu yapıların alıştırmaları da klasikleşmiş boşluk doldurma vb. alıştırmalarla değil, karşılıklı konuşma ve soru-cevap şeklinde yapılmaktadır.

  Basic seviyesinde İngilizce Konuşma Sınıfında ele alınan konular nelerdir?

  Hayati konularla ilgili çok basit soru kalıplarını öğrenir, soru sorabilir ve cevap verebilirsiniz. Yaşadığınız yeri, çevrenizi tarif edebilir, mesleğinizden ailenizden konuşarak sohbet edebilirsiniz. Hobilerinizi anlatabilir, günlük hayatta kullanabileceğiniz kavramları öğrenir ve pratiğe dökersiniz. Geçmiş olaylardan bahsedebilir, gelecek için planlarınızı anlatabilir ve anlayabilir olursunuz.

  Intermediate seviyesinde İngilizce Konuşma Sınıfında ele alınan konular nelerdir?

  Yabancı bir ülkeye gittiğiniz zaman karşınıza gelen tüm konularda durumu anlayabilir ve konuşabilirsiniz. Anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurabilir ve tartışmalara katılabilirsiniz. İş emaillerini anlayabilir ve cevaplayabilirsiniz. Sunum yapabilmeye başlarsınız. Gazete ve TV gibi medya yayınları büyük oranda anlayabilirsiniz. Kendinizi İngilizce’de rahatlıkla ifade edebilirsiniz.

  Advanced seviyesinde İngilizce Konuşma Sınıfında ele alınan konular nelerdir?

  Düşündüğünüz konuları rahatça ifade edebilir ve akıcı bir konuşma yapabilirsiniz. İngilizce düşünmeye ve ona göre konuşmaya başlarsınız. Deyimleri ve mecaz anlamları rahatça kullanarak espiri yapma yeteneğinizi hayata geçirebilirsiniz. TV programlarını ve dergileri rahatça anlarsınız. Farklı aksanları öğrenir ve uygulayabilirsiniz. Uzun ve teorik makaleleri anlayabilir ve yazabilirsiniz. Anadile yakın bir şekilde konuşabileceksiniz.

  Konuşma Sınıflarına istediğim zaman başvurabilir miyim?

  Başvuru yaptığınız takdirde karşınıza gelen Kayıt İşlerinizi yaptıktan sonra başlama tarihini seçerek, isterseniz hemen, isterseniz sonraki bir tarihte başlayabilirsiniz.

  British Institute International

  İngilizce İngilizce Eğitiminde ‘İletişimsel Metod’ ve ‘Kişiye Özel’ eğitim sistemi ile dünyanın en büyük İngilizce dil modülü haline gelen British Institute, pek çok ülkede her yıl yüzbinleri aşan öğrencisine İngilizce’yi kolayca öğrenme ve konuşabilme imkanı sunmaktadır. British Institute; Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi eğitim kurumları ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarının katkısı ile alanında uzman eğitimciler, bilgisayar programcıları ve sanatçılardan oluşan yaklaş.. Devamını Oku.

  Kursiyer Yorumları

  WWI | Kurumumuzdan Fotoğraflar

  Kurumsal Referanslarımız