Search
Close this search box.

 

Özel Ders ARAPÇA DİL EĞİTİMLERİ

Kişiye Özel Arapça


Arapça  özel dersler tamamen kişiye özel programlarla; ana dili  Arapça  olan yabancı eğitmenler ile veya tercihinize bağlı olarak Türk Öğretmenlerle Klasik Örgün Eğitim ya da Online Canlı Dersler şeklinde yapılmaktadır.

 

Arapça Özel Ders eğitimlerini sizin tercih ettiğiniz gün ve planlamaya uygun, derslerinize sunmanızı ve verimliliğinizi artırmayı hedeflemektedir

 

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, müşteri odaklıdır. tercihinize bağlı olarak Klasik Örgün Eğitim Modeli ve Online Canlı Ders Eğitim modeliyle eğitim hizmetleri sunan çok uluslu bir markayız. Derslerimiz, Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemleri’ni takip ederek dil eğitiminizin birinci sınıf eğitimin aksamalarını garanti eder.

 

British Institute; Eğitimlerimiz CEFR (Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi) Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemleri çerçevelerine uygun olarak yürütülmektedir.

 

British Institute

Eğitim süreci boyunca dil öğrenmede bilinen en büyük zorluklardan birisi olan kelime bilgisinin öğrenilmesi konusunda öğrenciyi, ezber mantığına sürüklemeden tamamen okuyarak, girerek, dinleyerek kelimelerin öğrenilmesiyle durumu. Böylece öğrenci hangi bilgileri nerede ve nerede-nasıl bulunursa okuyarak öğrenecek ve öğrenecektir.

 

British Institute, Arapça öğrenmek için aktif olarak iletişim kurmak,  Arapça  pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz İspanyolcayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenirler.

 

Hedefinize Özel Arapça

Arapça eğitimlerimizde kaynak olarak Durusul Lüğatil Arabiye Serisi ve ihtiyaç-beklentilerinize bağlı olarak özelleştirilmiş içerikler oluşturularak ilgi alanınıza ve hedefinize göre özelleştirilebilir, boyuta uygun gün ve bölüm planlama yapabilir, bu sayede Arapça hedefinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

 

Hızlı Sonuçlar

Öğrenme tarzınız veya  diliniz  ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedefinize ulaşmak için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Arapça konuşmaya başla.

Bugüne Özel %30 İndirimden hemen yararlan.

Özel İndirimden yararlanmak için ürün sayfasında indirim kuponu alanında KUPON KODU: biekstra30 kullanarak hemen %30indirimli olarak eğitim paketini satın alabilirsiniz.

ARAPÇA GRUP DERS EĞİTİMLERİ

 

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, müşteri memnuniyeti odaklı Klasik Örgün Eğitim Modeli ve Online Canlı Ders Eğitim modeliyle eğitim hizmetleri sunan çok uluslu markayız. Arapça derslerimiz, Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemleri’ni takip ederek dil eğitiminizin birinci sınıf eğitimin aksamalarını garanti eder. 

 

British Institute; Eğitimlerimiz CEFR (Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi) Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemleri çerçevelerine uygun olarak yürütülmektedir .

 

Hafta içi ve hafta sonu derslerimizle, yaşam tarzınıza uygun mükemmel programın eklenmesine yardımcı olacaktır. Uzman öğretmenlerimiz dil öğrenme yolculuğunuz boyunca size rehberlik edecek, ilerlemenizi değerlendirecek ve zorlanmaz her konuda size yardımcı olacaktır.

 

British Institute’da eğitmenlerimizle 8-12 kişilik özel sınıflar sunuyoruz. Normal ve Yoğun Opsiyon programlarında Türk ve Yabancı Öğretmenler tarafından eğitimler verilmektedir.

Ve herhangi bir ilişkisel dengelerinizi yerine getirmede başarılı olamazsanız, size ücretsiz özel performans kursları sunacağız. Amaca uygunluğu, onlara ihtiyacınız olmayacak!

 

British Institute olarak Arapça eğitimlerimizde kaynak olarak Durusul Lüğatil Arabiye Serisi ve ihtiyaç-beklentilerinize bağlı olarak özelleştirilmiş içerikler oluşturularak, eğitimlerden maksimum verim oranları sağlanmaktadır.

 

British Institute

Eğitim süreci boyunca dil öğrenmede bilinen en büyük zorluklardan birisi olan kelime bilgisinin öğrenilmesi konusunda öğrenciyi, ezber mantığına sürüklemeden tamamen okuyarak, girerek, dinleyerek kelimelerin öğrenilmesiyle durumu. Böylece öğrenci hangi bilgileri nerede ve nerede-nasıl bulunursa okuyarak öğrenecek ve öğrenecektir.

 

British Institute , Arapça öğrenmek için aktif olarak iletişim kurar, Arapça pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Rusçayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenirler.

Bugüne Özel %30 İndirimden hemen yararlan.

Özel İndirimden yararlanmak için ürün sayfasında indirim kuponu alanında KUPON KODU: biekstra30 kullanarak hemen %30indirimli olarak eğitim paketini satın alabilirsiniz.

British İnstitute International

İngilizce İngilizce Eğitiminde ‘İletişimsel Metod’ ve ‘Kişiye Özel’ eğitim sistemi ile dünyanın en büyük İngilizce dil modülü haline gelen World Wide Module, pek çok ülkede her yıl yüzbinleri aşan öğrencisine İngilizce’yi kolayca öğrenme ve konuşabilme imkanı sunmaktadır. World Wide Module; Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi eğitim kurumları ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarının katkısı ile alanında uzman eğitimciler, bilgisayar programcıları ve sanatçılardan oluşan yaklaş.. Devamını Oku.

Kursiyer Yorumları

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)

with international validity, certificate that allows you to teach English in Turkey and anywhere in the world. In our country, the Ministry of National Education is recognized by the Ministry of National Education of the people holding this certificate; Primary schools, secondary schools, language schools, colleges, private schools are appointed. In addition, TESOL certificate holders, private educational institutions; can also work in private schools, classrooms, foreign language courses, private kindergartens and study centers. It is also an advantage for those who want to work as an English teacher at private universities.

British İnstitute | Kurumumuzdan Fotoğraflar

Kurumsal Referanslarımız

Kurumsal eğitim talepleriniz için; formu doldurun, biz sizi arayalım!

BAŞARILARIMIZ

YAYINLARIMIZ

Bize Ulaşın:

 

Mecidiyeköy Mahallesi, Latilokum sokak. No:2 Kat:7 34387 – Şişli – İSTANBUL  


Telefon:
+90 2122510909

Whatsapp: +9055392 6127

E-posta:
[email protected]

On iki yıllık profesyonel deneyim, akademik birikim, bilimle teknolojinin ulaştığı seviye ve de uluslar arası kalite standartlarıyla
Türkiye’deki kurumsal ve bireysel öğrencilerine,
en doğru ve nitelikli eğitimi
vermeye devam etmektedir.
Devamını Gör

Uluslararası tanınırlığı ve geçerliliği olan bu program, Türkiye’nin en güvenilir TESOL eğitim merkezi olan BRİTİSH İNSTİTUTE tarafından yapılır ve 10 modüle karşılık gelen ders içeriğinden oluşur.

Katılımcıların yerine getirmeleri gereken görevler, alanlarında uzman danışman eğitmenler tarafından sürekli olarak takip edilir ve program süresince düzenli olarak değerlendirilir.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar biri eğitimlerini diğeri de öğretmenlik uygulamalarını belgeleyen iki sertifika almaya hak kazanırlar. Yalnızca Türkiye’de değil, anadili İngilizce olmayan tüm ülkelerde öğretmenlik yapma fırsatı sunan TESOL sertifikası öğretmenlik kariyerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler için büyük önem taşır.

TESOL belgeli kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kolejlerde, dil kurslarında, özel öğretim kurslarında ve anaokullarında ‘’USTA ÖĞRETİCİ’’ olarak görev almaktadır.

Ayrıca yüzlerce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreşler ve çocuk kulüpleri bulunmaktadır. Her biri, branş dersi adı altında İngilizce eğitimini saatlik yada tam zamanlı olarak gerçekleştirmektedir. Bu şartlar altında İngilizce bölümü mezunu olmayan, üniversiteyi bitirmiş birçok kişiye iş fırsatı sunulabilmektedir.

B2 seviyesine sahip herkes kurumumuzca yapılacak seviye tespit sınavına katılarak TESOL eğitimlerine başlayabilir. 

Bu sertifika ile hem Türkiye’de hem tüm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretbilirsiniz! 

Program sonunda sertifika ile Türkiye’deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında Milli Eğitim Bakanlığından onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretci olarak atanır ve çalışabilirsiniz.Bu sertifika ile hem Türkiye’de hem de tüm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretebilirsiniz!

Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz ?

Diğer Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretimi (TESOL) Sertifikası, uluslararası iş piyasasında giderek daha fazla aranan bir sertifika haline gelmektedir. İngilizce öğretmenlerine olan talep sürekli artarken, TESOL Sertifikasına sahip olmak bir fırsatlar dünyasının kapılarını açabilir.

TESOL Sertifikası, 1990’ların başından bu yana İkinci veya Diğer Dil Olarak İngilizce öğretimi (TESOL) için bir gerekliliktir. Böyle bir sertifikaya duyulan ihtiyaç, nitelikli öğretmenlerin etkili dil eğitimi sağlamak için gerekli olduğunun kabul edilmesinden doğmuştur. O zamandan bu yana TESOL Sertifika Programı, öğretim ve öğrenimde mükemmelliğin uluslararası düzeyde tanınan bir ölçütü haline gelmiştir.
Bu programın süresi 150 saatlik Online eğitim olmakla birlikte, dilbilimin temelleri, müfredat geliştirme, ders planlama, ölçme ve değerlendirme ve sınıf yönetimi/öğretme stratejileri konularında temel bilgiler sağlamaktadır. Kurslara ek olarak, program katılımcıları genellikle stajyerler aracılığıyla pratik deneyime erişebilirler veya gönüllü fırsatları.
TESOL Sertifika Programı nitelikli bir ESL öğretmeni olma yolunda önemli bir adımdır ve öğretme ve öğrenmede uluslararası kabul görmüş bir mükemmellik ölçütü haline gelmiştir.

TESOL sertifikası, İngilizce öğretmenlerinin işverenler tarafından kabul edilmesi için önemli bir belgedir. Çünkü sertifika sahibi öğretmenler, dil eğitimi konusunda daha donanımlı ve kaliteli bir eğitim verme kapasitesine sahip olurlar. İngilizce öğretmenleri, bu sertifikaya sahip olarak yurt dışında da iş veya gönüllü eğitim imkânlarına sahip olabilirler.

İngilizce Öğretmeni olsanız da, bu sertifika eğitmenlik yetkinliğinizin uluslararası kurumlarca onaylanması ve hak ettiğiniz prestiji kazanmanıza, aranan bir eğitmen olmanız ve dolayısıyla ekonomik olarak emeğinizin tam karşılığını almanıza öngörülerinizin ötesinde destek sağlayacaktır.

TESOL sertifikası programı, sınıf içi uygulamalarını ve öğretim tekniklerini de kapsamaktadır. Bu sertifika, İngilizce öğrenme sürecini daha anlaşılır kılmak, öğrenciye daha verimli eğitim vermek ve İngilizce öğretirken başarılı olmaya yönelik beceriler edinmek isteyenlere yardımcı olmaktadır.

TESOL sertifikası, günümüzde İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenlerin iş hayatlarında başarılı olabilmeleri için gereklidir. Bu sertifikayı elinde bulunduran öğretmenler, öğrencilere daha kaliteli ve donanımlı bir eğitim vermekte, dolayısıyla işverenler tarafından da tercih edilmektedir.
Size bir TESOL sertifika eğitim programı sunan herhangi bir kurumun uygun şekilde akredite edildiğinden emin olmak önemlidir.

TESOL Sertifikası, American Council on the Teaching of Foreign Languages (ACTFL), Teachers of English to Speakers of Other Languages (TESOL International Association) ve çeşitli ulusal TESOL kuruluşları dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar tarafından akredite edilmiş ve onaylanmıştır.
TESOL Sertifikası ülkemizde MEB tarafından ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreş ve gündüz bakımevlerinde ya da çocuk kulüpleri tarafından kabul edilmektedir.


TESOL Sertifikasının MEB atamaları için yeni yönetmenlikteki şartları;

-Kişinin seviyesinin minimum B2 düzeyi olması
-Kişinin minimum Lise mezunu olması şartları
-Kişinin TESOL eğitimi tamamlandıktan sonra TESOL Genel Merkez ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz eşdeğerlik sınavına giriş şartları değişmemiştir.

Program sonunda ekstra TESOL Sertifikasının Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel kurumlarda geçerli olabilmesi için Bakanlık eşdeğerlik sertifikası ile birlikte aşağıda bulunan sınav puanlarını da almaları gerekmektedir.

KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS sınavları için (CPE) minimum 80 puan (alınan puan 5 yıl geçerlidir)
KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS sınavları için (CAE) minimum 70 puan (alınan puan 5 yıl geçerlidir)
TOEFL iBT minimum 84 puan (alınan puan 2 yıl geçerlidir)
PTE Akademik minimum 71 puan (alınan puan 2 yıl geçerlidir)
NOT: IELTS sınav puanı hiçbir şekilde kabul görmemektedir..


TESOL Sertifikası alan kişiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreş ve gündüz bakımevlerinde ya da çocuk kulüplerinde çalışacaklarsa sadece İngiltere’den gelen TESOL Sertifikaları ile görev alabilirler. Bu kişilerin bakanlık eşdeğerlik sertifikasına ya da dil sınavlarına girmelerine gerek yoktur.

TESOL sertifikası nasıl alınır?

Dünya çapında bir meslek sahibi olabilmenin kapısını aralayan TESOL sertifikası için bu kursu veren kurumlara başvurmalı, kursu başarı ile tamamlayarak iyi bir puan almalısınız. Puanlama A1, A2, B1, B2 ve C geçer puan olup bu kursu online veren kurumlar da bulunmaktadır. Özellikle yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler iyi bir eğitim kurumu seçmeli ve kaliteli bir dil eğitimi almalıdır.

TESOL başvuru şartları

TESOL sertifikası almak için üniversite mezunu olmaya gerek yok. Fakat yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapmayı düşünüyorsanız üniversite mezunu olanlar ilk tercihler arasında yer alacaktır. Yurt içinde özel kurumlarda yine üniversite mezunu olma şartı aranmaz fakat ilk etapta üniversite mezunları tercih edilir.

Online TESOL kursu

Çevrim içi TESOL kurslarına katılanlar ana dili İngilizce olan öğretmenlerden alacakları eğitimle bu belgeye sahip olabilir. Ders saatlerini kişi kendisi belirler. Müfredata uygun verilen derslerle kişiye gerekli İngilizce eğitimi verilir ve kurs sonunda sınav yapılmaz. Her bir aşama sürekli değerlendirildiğinden kurs sonunda kişinin başarısı puanlandırılır.


TESOL Sertifikasının Avantajları 

Tüm dünyada kabul görmüş bir sertifika olarak eğitim mezunu olmasanız da İngilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayacak bir belgedir. Yurt içinde MEB’na bağlı özel okul, anaokulu, dil kursları, üniversite ve dershanelerde İngilizce öğretmenliği yapabilir, kariyerinize bu doğrultuda yön verebilirsiniz.

TESOL sertifikası almak için kurs süresi ne kadar

Birkaç ay veya 1-2 yıl gibi değişen kurs süreleri ile bu belgeye sahip olabilirsiniz. Eğitimi veren kurumdan kuruma TESOL kurs süreleri ve fiyatları değişmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geçerli bir belge olan TESOL sertifikası ile sizin de bir mesleğiniz olabilir.

İngilizce TESOL kursuna gitmeden önce İngilizce bilginizi geliştirmek ve aldığınız eğitimle kısa sürede TESOL sertifikası almak istiyorsanız BRİTİSH İNSTİTUTE ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.