fbpx

BİREBİR ALMANCA KURSU (ÖZEL DERS)

Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri, alanlarında uzman Türk ve anadili Almanca olan formasyonlu eğitmenleri ile British Institute, İstanbul’da Almanca eğitim almak için en doğru adres olacağını garanti etmektedir.

Almanca kursu eğitim programımız;

Almanca kursu, British Institute’de kaliteli dil eğitimi kriterleri ve deneyimli öğretmenler eşliğinde verilmektedir. Haftada 6 saat olarak belirlenen dersler; gündüz, akşam ve hafta sonu programları şeklinde işlenmektedir.

BİREBİR  ALMANCA KURSU

Almanca kursu, British Institute’de kaliteli dil eğitimi kriterleri ve deneyimli öğretmenler eşliğinde verilmektedir. Haftada 6 saat olarak belirlenen dersler; gündüz, akşam ve hafta sonu programları şeklinde işlenmektedir.

Grup eğitimlerimizde belirli sayıda öğrenci ile eğitimde verimin en üst düzeye ulaşması sağlanmaktadır. Eğitimler, teknolojik olarak tam donanımlı ve konforlu sınıflarda gerçekleştirilmektedir.

Almancayı ikinci dil olarak öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için bir diğer avantaj ise öğretmenlerimizin çok dilli olmasıdır. Öğrencilerimiz bir taraftan yeni bir dili öğrenir veya geliştirirken diğer taraftan Almanca pratik yapma olanağına sahip olmaktadır. Almanca seviye belirleme sınavları için özel sınav eğitmenleri derslere katılmaktadırlar. Bu derslerde gramer bilgisinin yanı sıra sınav teknikleriyle ilgili eğitimler verilmektedir. Teknikleri öğrendikten sonra sınavlar da başarılı olma şansı oldukça yüksek olacaktır.

 

Almanca Özel Ders

Almanca günümüzde Avrupa ile iletişim kurma noktasında önemli bir köprü olarak değerlendirilmektedir. Türkiye’de yüzlerce Alman firmasının yer alması Almanca dil bilgisi yeterliliği aranmaktadır. Bununla birlikte Almanca öğrenimini tercih eden öğrencilerin ihtiyaç duyduğu Start Deutsch 1 ve 2 ile Zertifikat Deutscden Beruf sertifikaları  tarafından sağlanmakta ve güvenilir bir gelecek için öğrencilerimize destek verilmektedir.

British Institute Almanca Özel Ders Programları; Almanca sınavına girecek öğrencilere, çalışanlara ve merkezi orta düzey ile uluslararası ticari ve yüksek eğitim kurumları giriş sınavlarında ihtiyaç duyulan kapsamlı eğitimi, yabancı ve Türk öğretmenler eşliğinde özel olarak sunmaktadır. Almanca özel dersler, okulumuzun konforlu ve teknolojik donanımlı sınıflarında birebir olarak gerçekleştirilmektedir.

Bireye özel hazırlanan programlarda dili tanıma süreci, temel dil bilgisi süreci ve dil yapısına hâkim olma süreciyle, dili anadil sürecinde tamamlama sağlanmaktadır. Almanca eğitici videoları ise öğrencilerimizin anlayarak öğrenmelerine ve böylece eğitim motivasyonlarının artmasına yardımcı olmaktadır.

Okulumuz bireyin hedef ve amaçlarına yönelik başarıya odaklı hizmet ilkesiyle dil eğitiminde kalite, güven ve garanti memnuniyeti farklılığını ispatlamaktadır.

Almanca Özel Ders Programları için British Institute Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, eğitim hedef ve amaçlarınıza yönelik dil eğitiminiz hakkında tüm detayları bire bir konuşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Tüm Sorularınız için Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

  Adınız Soyadınız

  Telefon Numaranız

  E-posta adresiniz

  İNGİLİZCE SEVİYENİZ

  Almanca Kursu Eğitim Takvimi

  Almanca kursu takviminizi, eğitim danışmanlarımızla birlikte iş ya da okul programınıza göre belirleyebilirsiniz.

  Detaylar İçin:

  0212 251 0909

  Almanca Sertifika Programları

  Zertifikat Deutsch (ZD); uluslararası geçerli olan Avrupa Konseyi skalasına uygundur. B1 seviyesinde sınav  uygulanmaktadır. ZD Alman Göç ve Mülteci Bakanlığı (Bundesministerium für Migration und Flüchtlinge, BAMF) tarafından 1 Ocak 2005’ten beri uygulanan entegrasyon kurslarının bitirme sınavı olarak kabul görmektedir.

  Zertifikat Deutsch für den Beruf (ZDfB) sertifikasıyla Alman dilinde yazılı ve sözlü olarak günlük meslek hayatında yeterli seviyede iletişim kurabildiğinizi kanıtlıyorsunuz. B2 seviyesinde uygulanan bir sınavdır. Meslek diline yönelik olduğu için Zertifikat Deutsch für den Beruf endüstri ve ticaret tarafından aranan bir sınav türüdür.

  Goethe Zertifikat; ileri düzeyde bir dil seviyesi gerektirmektedir. Çok sayıda ülkede Alman filolojisi bölümüne giriş koşulu olarak kabul edilmektedir.

  Deutsches Sprachdiplom (DSD Stufe ll) (C1 seviyesi) süresiz geçerliği olan ve Almancanın en yüksek seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip dil diplomasıdır. YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya’da hazırlık olmadan okuma hakkına sahip olursunuz. Deutsches Sprachdiplom Stufe I (B1 seviyesi) ise yine süresiz geçerliliği olan ve Almancanın orta seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip bir dil diplomasıdır. YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya’da hazırlık sınıfına kayıt yaptırmak şartıyla okuma hakkı verir.

  TELC Deutsch GmbH – telc sınavları:
  A1-A2-B1-B2-C1 seviyelerinde ve yetişkinlere, öğrencilere, mesleğe yönelik olmak üzere üç ayrı hedef grubuna dönük hazırlanmaktadır.

  Yetişkinlere Yönelik Telc Sınavları: Yurtdışındaki üniversitelere başvurmak, çeşitli ülkelere göç etmek veya yurtdışında çalışmak isteyen kişiler içindir.

  Öğrencilere Yönelik Telc Sınavları: 12-16 yaş arası ortaöğretim ve lise öğrencilerine yöneliktir.

  Çalışanlara Yönelik Telc Sınavları: Dil becerilerini profesyonel anlamda yurt içi veya yurt dışında belgelemek isteyenler içindir.

  Zentrale Mittelstufenprüfung (PWD): Merkezi orta düzey yeterlilik belirleme sınavıdır.

  Prüfung Wirtschaftsdeutsch (PWD): Uluslararası ticari almanca yeterlilik sınavıdır.

  Deutsches Sprachprüfung für den Hochschulzugang: Yüksek eğitim kurumlarında okumak için girilmesi gereken dil yeterlilik sınavıdır. Sınav tarzı açısından TOEFL sınavına benzerdir.

  Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF): Dsh sınavı gibi Almanya’da yüksek öğrenim görmek için uygulanan yeterlilik testidir.

  Großes Deutsches Sprachdiplom-Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom: Almanca dil diploması gereksinimi geniş çapta ilerlemiş olan dil bilgi seviyesi olup, – C2 – yetkinlik çizelgesi doğrultusunda, altıncı ve en yüksek kademe bilgisini değerlendirir.

  Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP)-Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) sınavı, tıpkı Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS)gibi, oldukça ileri düzeyde, yüksek bir dil seviyesini gerektirmektedir. Bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinde altıncı ve en yüksek basamağa (C2) denk gelmektedir.

  Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS)- Bu sınav zorluk derecesiyle Zentrale Oberstufenprüfung’a (ZOP) benzer, fakat ayrıca Alman kültürü ve ülke bilgisi konularına genel bakışa sahip olduğunuzu ispat etmektedir.

  Özel ve kamusal işverenler tarafından KDS nitelikli Almanca bilgisinin kanıtı olarak görülür. Dünya çapında yüksek bir tanınma derecesine sahiptir. KDS‘den yeterlilik alanlar yüksek okul ve üniversitelerdeki dil giriş sınavından muaf tutulmaktadır.

  Kurumumuzdan Fotoğraflar

  Kurumsal Referanslarımız